دانلود مقاله عایق کاری

گرما طبیعتاً از فضای گرم تر به فضای سردتر جریان می یابد. در زمستان، گرما مستقیماً از فضای پذیرایی گرم تر به فضاهای خارجی سردتر نظیر فضای زیر شیروانی و انبارها و پارکینگ می رود. در تابستان گرما از فضاهای خارج از ساختمان به فضاهای داخلی آن جریان می یابد.
عایق محصولی است که از انتقال گرما جلوگیری می کند تا خانه یا محل کارتان سرد یا گرم بماند. ما م یتوانیم به آن به عنوان تله هوای گرم بیاندیشیم و مقاومت گرمایی نشان داده شده با مقدار R که مقاومت در برابر جریان گرما را بیان می کند ویژه گشته و هر چه مقدار R بیشتر باشدف عایق مؤثرتر است. دپارتمان انرژی وب سایتی دارد که مشتریان م یتوانند محصولی با مقدارعایق مناسب را انتخاب کرده و مورد استفاده قرار دهند.
به زبان عامیانه هر چه به سمت شمال حرکت کنید نیاز به عایقی با مقاومت گرمایی و R بزرگ تری خواهید داشت.

عایق کاری

اگر چه ما معمولاً به عایق به عنوان محصولی برای داشتن راحتی گرمای بیشتر می اندیشیم، همچنین جاذب صوت بسیار خوبی است و هنگامیکه در یک دیوار یا فضای نیازمند آب بندی نصب شود انتقال گرما از دیگر اتاق ها و فضای خارج را کاهش می دهد.
از عایق ها می توان به عنوان محصولی برای کاهش انتقال رطوبت نیز استفاده کرد. به عنوان مثال ورق های فایبرگلاس که با ماده facing پوشانده شده است، از حرکت قطرات مایع که بر روی سطح سرد می نشینند و تولید شبنم می نمایند، جلوگیری می کند.

دانلود مقاله pdf

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *