دانلود آموزش نصب رادیاتور فولادی (پنلی) و آلومینیومی (پره ای)

رادیاتورهای پنلی:

به دلیل استفاده ازورق های فولادی در گروه رادیاتورهای فولادی قرار می گیرند.
رادیاتورهای پنلی مانند رادیاتورهای آلومینیومی روی دیوار نصب می شوند آب در سطح جلو و عقب جریان دارد و وجود فاصله بین دو سطح جلو و عقب با کی یا دو ردیف کنوکتور باعث جریان هوا از پایین به بالا در بین دو سطح شده و راندمان گرمایی آن افزایش می آید.

این رادیاتورها در مدل های گوناگون تولید می شوند. هر مدل براساس ارتفاع و طول رادیاتور معین می شود. ارتفاع رادیاتور یکی از اعداد ۷۰۰،۶۰۰،۵۰۰ و ۴۰۰ میلی متر است است و طول آنها هم یکی از مقادیر ۸۰ ، ۱۰۰۰ ، ۱۲۰۰ ، ۱۴۰۰ ، ۱۶۰۰ ، ۲۰۰۰ ، ۲۲۰۰ ، ۲۴۰۰ ، ۲۶۰۰ میلی متر است. هریک ازمدل های رادیاتور ممکن است تک پنل،یک کنوکتور دو پنل، دو کنوکتور باشد.

رادیاتور پره ای:

این رادیاتور از چند پره تشکیل شده که این پره ها بسته به نوع رادیاتور به سه روش الف) اتصال پرسی جوشی ب) اتصال توسط مغزی چپ گرد و راست گرد پ) بوش جا زدنی به یکدیگر متصل  شده اند.

رادیاتور قرنیزی:

سیستم گرمایش قرنیزی جایگزین قرنیزهای متداول به کار رفته در ساختمان ها اعم از مسکونی و اداری و حتی تجاری شده و با ظاهر و ابعادی در حد قرنیز کاربری گرمایشی را نیز به قرنیز اضافه می نماید. عدم جاگیری و اشغال فضای محیط و اتاق و تأثیر نداشتن آن در چیدمان و دکوراسیون محیط داخلی و عدم نیاز به قرنیز کاری محیط داخلی و اتاق ها از مزایای آن است.
در رادیاتور قرنیزی پوسته ای آلومینیومی شبیه به قرنیز تولید می گردد و با توجه به قابلیت شکل پذیری پوشش رنگ مقاومت و سختی آلومینیوم این امکان را به وجود می آورد که کی رادیاتور طولی در پشت این پوسته قرار گیرد که جنس لوله ها هم مانند پوسته از لومینیوم است.

رادیاتور لوله ای :

این رادیاتور ساده ترین نوع رادیاتور می باشد که از لوله گالوانیزه یا سیاه به اندازه های مختلف ساخته می شوند وممکن است به صورت لوله های مارپیچ یا به طور موازی عمودی یا افقی که در دوطرف به دو لوله قطور متصل شده باشند،آب گرم از کی طرف وارد وپس از تبادل گرما از طرف دیگر خارج می شود. ازاین رادیاتورها برای گرم کردن بعضی نقاط کم اهمیت مثل انباری یا گلخانه استفاده می شود برای اینکه سطوح گرمایی این رادیاتور را افزایش دهند اطراف لوله ها را به تیغه هایی پره هایی متصل می کنند.

رادیاتورحوله ای:

رادیاتورهای حوله ای دارای شکل خاصی هستند که برایخشک کردن حوله و لباس در حمام یا در کنار استخرها و سایر نقاطی که طراح صلاح بداند مورد استفاده قرار می گیرند.

دانلود فایل آموزش با فرمت pdf

ارسال دیدگاه

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *